Not known Factual Statements About Pašatteikušos personu reģistrs

Absolūtajos skaitļos tas nozīmē, ka 79 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir nosliece uz azartspēļu atkarību, bet 16 tūkstošiem šī problēma ir smagākā pakāpē.

Lūgt sevi iekļaut no azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistrā var:

Šādam reģistrēšanās tempam saglabājoties, varam prognozēt, ka līdz šā gada beigām lielākā daļa no azartspēļu riskam pakļautajiem cilvēkiem jau varētu būt iekļāvuši sevi reģistrā,"

Inspekcijas amatpersonas iniciējušas un ieviesušas jaunas – attālinātās – kontroles pasākumu metodes, lai tiešsaistē nodrošinātu interaktīvo azartspēļu organizēšanas kontroles pasākumus dažādās jomās (spēlētāju aizsardzība, spēļu noteikumu sertifikātu pārbaude, NILLTFPN likuma normu ievērošana). Vienlaikus veikti pasākumi, lai ierobežotu nelegālo interaktīvo azartspēļu piedāvājumu, – pieņemot lēmumus par nelegālo vietņu bloķēšanu un tos here nosūtot elektronisko sakaru komersantiem, maksājumu un kredītiestādēm, lai nepieļautu naudas pārvedumus uz nelicencētu operatoru norēķinu kontiem.

Šāda kārtība paredzēta Ministru kabineta noteikumos Nr. 333 “No azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistra noteikumi”.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju zina par pašatteikušos personu reģistru, izriet no tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem.

"Latvijā būtu jāapsver pašatteikušos personu reģistra iespēju paplašināšanu, kā tas ir citās valstīs, piemēram, Dānijā. Iespējas izslēgt sevi no azartspēlēm arī uz mazāku termiņu, nekā gads, mudinātu lielāku skaitu cilvēku lietot šo rīku, tās pašas Dānijas pieredze to apliecina.

E-konsultācija Kā rīkoties, ja bērni pārāk daudz laika pavada, darbojoties ar viedierīcēm Pirms mēneša, Veselība E-konsultācija

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija ir Finanšu ministrijas pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras uzdevums ir realizēt valsts politiku azartspēļu un izložu organizēšanā un nodrošināt izložu un azartspēļu organizēšanas likumību sabiedrības interešu un personu tiesību aizsardzībai. Plašāka informācija: .

24. Azartspēļu organizētājs nodrošina, ka azartspēļu organizēšanas vietās ir skaidri redzama un izlasāma informācija par spēļu iespējamo kaitīgo ietekmi, kas var pāriet nepārvaramā un pārmērīgā tieksmē spēlēt spēles un izraisīt atkarību, un informācija, ka fiziskajai personai ir tiesības pieprasīt lieguma noteikšanu un reģistrēties reģistrā.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas adrese: Rīgā, Smilšu ielā 1 (Finanšu ministrijas telpās), savukārt Inspekcijas psihologa kabinets, kur notiek konsultācijas un atbalsta grupas azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem, atrodas Rīgā, Talejas ielā one, two.

Šādam reģistrēšanās tempam saglabājoties, varam prognozēt, ka līdz šī gada beigām lielākā daļa no azartspēļu riskam pakļautajiem cilvēkiem jau varētu būt iekļāvuši sevi reģistrā," norādīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Minimālais lieguma termiņš ir 12 mēneši no dienas, kad fiziskā persona iekļauta pašatteikušos personu reģistrā.

Liegums attiecas uz piedalīšanos visās likumā minētajās azartspēlēs un interaktīvajās izlozēs. Minimālais lieguma termiņš ir twelve mēneši no dienas, kad persona iekļauta Pašatteikušos personu reģistrā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *